Jakie buty ochronne do laboratorium?

2018-09-01
 Jakie buty ochronne do laboratorium?

W powszechnej świadomości do pracy w laboratorium wystarczy zwykły biały kitel. W rzeczywistości profesjonalni badacze czy chemicy często muszą dysponować odpowiednimi akcesoriami ochronnymi. To pozwala im nie ucierpieć podczas eksperymentów i przypadkowych reakcji.
Buty ochronne do laboratorium - sandały antypoślizgowe

https://workplus24.pl/pl/menu/ochrona-nog/polbuty-i-sandaly/drewniaki-klapki-233.html


Jeśli chodzi o strój, to poza rękawicami i ochronnymi okularami, bardzo ważną jego częścią są odpowiednie buty ochronne. Na pierwszy rzut buty ochronne do laboratorium mogą przypominać zwyczajne, nieco bardziej zabudowane sandały typu „crocs”. W rzeczywistości jednak jest to o wiele bardziej wyspecjalizowany rodzaj obuwia. Dla każdego, kto odpowiada za bezpieczeństwo załogi w laboratorium powinno być ważne to, że profesjonalne buty ochronne do laboratorium są specjalnie przygotowane właśnie do pracy z kwasami i innymi substancjami żrącymi, a w razie wypadku ich stosowanie jest mocnym argumentem na potwierdzenie faktu, że zadbano w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo załogi.

Buty ochronne do laboratorium - klapki

Każdy, kto na własną rękę zajmuje się chemią czy eksperymentami również powinien zadbać o to, by w czasie takich prac mieć odpowiednie obuwie ochronne na stopach. Dotyczy to zarówno szkół o profilu chemicznym, jak i kółek zainteresowań czy profesjonalnych laboratoriów i domowych stacji badawczych. Buty są wykonane z materiału, który nie ślizga się nawet, gdy podłoga jest mokra. To ułatwia zachowanie precyzji podczas prac chemicznych, w których przecież zdarza się, że kilka kropel za dużo określonej substancji całkowicie zmieni wynik reakcji.

Buty ochronne do laboratoriu - buty skórzane

Klapki ochronne do laboratorium posiadają odpowiedni wywiew, dzięki czemu stopa nie poci się, a praca w studiu chemicznym jest komfortowa nawet po wielu godzinach. Poza tym są one chronione od góry, przez co nawet skapnięcie na nie substancji chemicznej nie spowoduje uszkodzenia skóry stopy. Podobnie mocna jest podeszwa chroniąca but od spodu, przez co nawet przypadkowe wejście w kałużę żrącej cieczy nie będzie problemem dla osoby pracującej w laboratorium chemicznym. Takie buty najczęściej są białe i pasują do typowych kitli laboratoryjnych.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel