Jakie okulary ochronne dla lakierników?

2018-09-02
Jakie okulary ochronne dla lakierników?Lakierowanie nie wymaga użycia zbyt dużej siły. Może być uznane za stosunkowo bezpieczną pracę. Jednak i w tym zawodzie istnieją zagrożenia.

Jakie okulary ochronne dla lakierników - gogle ochronne

https://workplus24.pl/pl/menu/ochrona-oczu-i-twarzy/gogle-258.html


Najczęściej zagrożenia są związane z działaniem szkodliwych oparów farb i lakierów. Nawet podczas zwyczajnego malowania ścian w domu lub lakierowania podłóg możemy przeczytać na opakowaniu farby czy lakieru, że podczas pracy można dla własnego bezpieczeństwa nosić specjalne okulary ochronne. W przeciwnym razie oczy po pracy mogą szczypać czy łzawić z powodu dostających się do nich szkodliwych oparów. Co dopiero podczas prac profesjonalnych z wykorzystaniem silnie żrących i lotnych substancji, a z takimi w miejscu zatrudnienia na co dzień ma do czynienia lakiernik. Dlatego okulary ochronne dla lakierników mają formę dość dużych gogli. Chronią one nie tylko oczy przed podrażnieniami, ale też delikatną skórę wokół oczu. Korzystanie z nich powinno być obowiązkowe, bo w przypadku silnie drażniących substancji łatwo choćby nieświadomie przenieść je wokół oka np. podczas jego tarcia czy wycierania potu z czoła. Jeśli oczy nie będą wówczas odpowiednio dobrze zabezpieczone, może to od razu wywołać silne podrażnienie, a nawet opuchliznę, łzawienie i pieczenie. Okuliści alarmują, by dbać o oczy, bo są one szczególnie wrażliwe. Ten organ jest w stanie wytrzymać bardzo dużo negatywnych czynników, ale pewnym momencie funkcje ochronne mogą osłabnąć, a wtedy może być już za późno na ratowanie wzroku.

Może się wydawać, że takie przestrogi są niepotrzebne, ale w rzeczywistości służą tylko jednemu: przekonaniu wszystkich osób pracujących na co dzień z lakierami do odpowiedniej ochrony oczu. Warto zainwestować również w dobrą maseczkę, która przed oparami ochroni nos i drogi oddechowe. Zestaw maseczka + okulary ochronne dla lakiernika sprawiają, że praca będzie o wiele bezpieczniejsza i będzie ją można kontynuować dłużej bez podrażnień. W tej kategorii znajdziesz gogle, które najlepiej nadają się do pracy z różnymi rodzajami lakierów i lotnych substancji uczulających.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel