Jakie okulary ochronne dla spawacza?

2018-09-01
Jakie okulary ochronne dla spawacza?

Spawacz to ceniony zawód.
Jednak aby mógł wykonywać swoje zadania skutecznie i bezpiecznie, powinien być on wyposażony w odpowiedni sprzęt ochronny.
Zwykle dba o to właściciel firmy zatrudniającej spawacza, ale jeśli nie, to powinien zadbać o to sam spawacz.Okulary ochronne dla spawacza? - okulary spawalnicze

https://workplus24.pl/pl/menu/ochrona-oczu-i-twarzy-163.html

okulary-ochronne-dla-spawacza
Musi o tym też pomyśleć osobiście, jeśli pracuje na własną rękę i sam dba o bezpieczeństwo w miejscu pracy. W obu przypadkach na szczycie jego listy zakupów powinny znaleźć się odpowiednie okulary ochronne dla spawacza.Okulary ochronne dla spawacza mają formę specjalnych gogli. Są one dość grube i zawierają dwie pojedyncze, okrągłe szybki, które trzymają się w obudowie wykonanej najczęściej z trwałego i odpornego plastiku.
Okulary ochronne dla spawacza? - okulary dla spawacza

Tak ciężkie i profesjonalne okulary ochronne dla spawacza są niezbędne, ponieważ w takiej pracy wyjątkowo łatwo o iskrę wędrującą ku oczom. Poza tym jasność wznoszących się ponad spawaną rzecz snopów iskier sprawia, że warto mieć na oczach nieco przyciemniane okulary. Poprawiają one kontrast widzenia, a poza tym zwiększają komfort podczas wielogodzinnego wpatrywania się w jasne iskry. Istotne jest też to, że dzięki temu nie tylko można lepiej zobaczyć spawany przedmiot i jego otoczenie, ale też chroni się oczy przed powstaniem wad wywołanych długotrwałym wpatrywaniem się w bardzo jasny płomień.

Okulary ochronne dla spawacza? - gogle spawalnicze

Poza tym gogle te mają funkcję czysto ochronną pod względem mechanicznym. Gruba szybka chroni przed odpryskami, które mogą pojawić się podczas pracy z metalem. Takie okulary ochronne dla spawaczy mogą sprawdzić się też w pracach z metalem polegających na jego topieniu i formowaniu, to znaczy przykładowo przy skrawaniu metalu lub w jubilerstwie. Tam istotna będzie też ochrona oczu przed różnego rodzaju oparami kwasów i innych środków, jakim poddaje się metal, by uformować go lub wybarwić w konkretny sposób. Okulary dla spawacza powinny być dobrej jakości i mieć specjalne atesty, ponieważ nie mogą one być łatwopalne. Kupując gogle ochronne na targu czy z azjatyckiego sklepu internetowego nie ma takiej pewności.Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel