Jakie rękawice do warsztatu?

2018-08-29
Jakie rękawice do warsztatu?Rękawice do warsztatu powinny spełniać kilka podstawowych warunków. 
Po pierwsze, ponieważ prace w warsztacie są czasem dość precyzyjne, nie mogą one być grube.Rękawice do warsztatu - rękawice poliuretanowe

https://workplus24.pl/pl/menu/ochrona-rak/rekawice-powlekane/poliuretan-157.html

Rękawice do warsztatu - rękawice poliuretanowe
Rękawice do warsztatu powinny spełniać kilka podstawowych warunków. Po pierwsze, ponieważ prace w warsztacie są czasem dość precyzyjne, nie mogą one być grube. Trzeba też unikać takiego rodzaju rękawic, w którym pojedyncze włókna bawełny czy tworzywa sztucznego będą przyczepiały się do oliwionej części lub lepiły się do smaru. Jednocześnie jednak muszą one być na tyle wytrzymałe, by ułatwiały odkręcanie mocno trzymających się śrub czy nakrętek i chroniły przed gorącem, które może być często spotykane w warsztacie. Dlatego odpowiednie mogą być nylonowe rękawice z dodatkiem poliuretanu. Są one dobrze dopasowane do dłoni. Istotną cechą tego tworzywa jest to, że rękawica zatrzymuje na swojej powierzchni smary i oleje, które nie brudzą dłoni. Powierzchnia rękawicy jest jednak zrobiona z takiego tworzywa, które odpowiednio odprowadza oleiste substancje do wewnątrz, przez co dłoń nie ślizga się na elementach maszyn czy narzędzi.

Rękawice do warsztatu - rękawice z tworzyw sztucznych

Kupując rękawice do warsztatu zwróć uwagę, by były one na tyle lekkie, by łatwo wkręcało się nawet drobne śrubki bez zdejmowania ich. To zwiększa komfort pracy i sprawia, że nie trzeba jej przerywać. Warto mieć kilka par rękawic do warsztatu, które będzie można zmieniać lub zabrać ze sobą na wypadek awaryjnych prac w terenie. Dość dobrze mogą się też sprawdzić rękawice winylowe, które dobrze przylegają do dłoni i pozwalają na wykonywanie precyzyjnych prac przy smarze bez brudzenia dłoni. Ważne, by przynajmniej część rękawiczek była wykonana z materiału, który będzie oddychał. To znacznie poprawia komfort pracy, bo ręka nie będzie się pocić pod rękawiczką. Rękawice z tworzyw sztucznych mogą też mieć wywietrzniki. Ponieważ rękawice do warsztatu są zwykle dość dobrze dopasowane do dłoni i tylko wtedy odpowiednio leżą, warto dobrać rozmiar do tego, jak duża jest ręka. Zwykle są co najmniej trzy rozmiary (S, M i L), a w niektórych modelach dostępnych jest więcej rozmiarów, które przydadzą się osobom o szczególnie drobnych lub dużych dłoniach.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel